Korzystanie z witryny meridium-tlumaczenia.com.pl oznacza zgode na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre moga byc juz zapisane w folderze przegladarki. Jeżeli nie zgadzacie się Państwo na umieszczanie ciasteczek na swoim komputerze, musicie wyłączyć obsługę ciastek w swojej przeglądarce.
Akceptuje Polityke plików cookies (Nie pokazuj mi wiecej tego powiadomienia).

Tłumaczenia pisemne

tłumaczenia specjalistyczne

tłumaczenia specjalistyczneTłumaczenia specjalistyczne to szczególny rodzaj tłumaczeń dotyczący wąskiej dziedziny, jak na przykład chemia, budownictwo, czy farmacja, wyróżniający się użyciem charakterystycznego dla danej branży słownictwa.

Opierając się na szerokiej bazie tłumaczy, z którymi współpracujemy możemy dobrać fachowców ze wszystkich dziedzin dla większości języków (w tym wszystkich języków europejskich). Oferujemy tłumaczenia z różnych dziedzin nauki i techniki, między innymi tłumaczenia tekstów ekonomicznych, prawnych i informatycznych. Przy tłumaczeniach specjalistycznych współpracujemy także z konsultantami z danej dziedziny, co pozwala na uzyskanie tłumaczeń z zachowaniem stosowanego w danej dziedzinie słownictwa, sprawiając, że przekłady ją klarowne i nie budzące wątpliwości.

Przy większych projektach tłumaczeniowych, wymagających współpracy kilku tłumaczy, dbamy o spójność zastosowanego słownictwa specjalistycznego poprzez stosowanie specjalnych słowników terminologicznych (glosariuszy), które wykorzystywane są przez wszystkich tłumaczy pracujących nad danym projektem. Glosariusze te zachowujemy także do wykorzystania na przyszłość, co jest niezwykle istotne dla firm zlecających nam tłumaczenia specjalistyczne w określonych odstępach czasu, przez co gwarantujemy ich dokładność i spójność słownictwa także w takich przypadkach.