Korzystanie z witryny meridium-tlumaczenia.com.pl oznacza zgode na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre moga byc juz zapisane w folderze przegladarki. Jeżeli nie zgadzacie się Państwo na umieszczanie ciasteczek na swoim komputerze, musicie wyłączyć obsługę ciastek w swojej przeglądarce.
Akceptuje Polityke plików cookies (Nie pokazuj mi wiecej tego powiadomienia).

Język francuski

języki romańskie

Język francuski - to jeden z języków indoeuropejskich, należący do grupy romańskiej. Językiem francuskim, jako językiem ojczystym, posługują się mieszkańcy Francji, Belgii, Szwajcarii, mieszkańcy kanadyjskiej prowincji Québec oraz Ontario i Nouveau-Brunswick. 201 milionów ludzi na świecie używa francuskiego jako języka głównego, zaś 72 milionów jako języka drugiego.

Francuski wywodzi się z języka łacińskiego i jest obecnie, obok sardyńskiego, włoskiego i rumuńskiego, najbardziej do niego zbliżony pod względem gramatyki i słownictwa. Na język ten wpływ miały także, zwłaszcza w wymowie, języki celtyckie używane przez Galów oraz języki germańskie. Duża częsć słownictwa zapożyczona została z języka starogreckiego.

Począwszy od XVIII wieku język francuski był językiem międzynarodowym, przede wszystkim językiem dyplomacji i kultury.

źródło: Wikipedia

  1. polski < - > angielski
  2. polski < - > niemiecki
  3. polski < - > rosyjski
  4. polski < - > włoski
  5. polski < - > czeski
  6. polski < - > hiszpański
  7. polski < - > francuski
  8. polski < - > ukraiński