Korzystanie z witryny meridium-tlumaczenia.com.pl oznacza zgode na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre moga byc juz zapisane w folderze przegladarki. Jeżeli nie zgadzacie się Państwo na umieszczanie ciasteczek na swoim komputerze, musicie wyłączyć obsługę ciastek w swojej przeglądarce.
Akceptuje Polityke plików cookies (Nie pokazuj mi wiecej tego powiadomienia).

Edytory kodu HTML

Dodatkowe narzędzia dla tłumaczy

Dreamweaver Program posiada rozbudowane opcje tworzenia serwisów internetowych; umożliwia edycję dokumentów w trybie WYSIWYG oraz trybie widoku Ľródła z opcją kolorowania składni, autouzupełnieniami kodu. Od wielu lat jest edytorem należącym do ścisłej czołówki tego typu oprogramowania, który łączy wizualizację tworzonego projektu wraz ze wsparciem dla technologii ColdFusion, PHP5, ASP, ASP.NET, JSP i AJAX(dzięki wykorzystaniu platformy Spry).

Komodo Edit Komodo Edit jest prostym w obsłudze edytorem, posiadającym wsparcie dla kolorowania składni popularnych języków skryptowych takich jak PHP, Python, Ruby, Perl czy Tcl oraz języków JavaScript, styli CSS oraz dokumentów HTML. Program oferuje możliwość podglądu stworzonych dokumentów w przeglądarce internetowej.

System operacyjny:
Windows XP / Vista / 2003 / 2008 / 7 / 8
Licencja:
Bezpłatna

ColdFusion ColdFusion to aplikacja umożliwiająca kreację dynamicznych stron WWW oraz aplikacji internetowych.
Aplikacja dosyć kosztowna, raczej dedykowana dla firm zawodowo zajmujących się budową stron internetowych

PSPad jest rozbudowanym i konfigurowalnym edytorem napisanym przez czeskiego programistę Jana Fialę. Projekt powstał, żeby ułatwić prace twórcom zmuszonym do korzystania z wielu różnych środowisk programistycznych. Przy pomocy jednego darmowego narzędzia mogą oni edytować wiele rodzajów plików, korzystając z podświetlania składni oraz dużych możliwości konfiguracyjnych. PSPad jest doskonałą propozycją dla każdego programisty ceniącego sobie duże możliwości konfiguracji oraz polski interfejs użytkownika. Brak opłat za używanie aplikacji jest dodatkowym argumentem przemawiającym za narzędziem czeskiego twórcy.

Producent: Prog-Soft s. r. o.
System operacyjny:
Windows 98 / Me / NT / 2000 / XP / Vista / 2003 / 7
Licencja:
Bezpłatna

CoreEditor est następcą cieszącego się sporą popularnością, darmowego EdHTML-a. Jest to edytor kierowany dla twórców stron WWW i programistów. Sporo kreatorów, szablonów i gotowych do wykorzystania funkcji usprawnia pracę nad kodem. Program można dowolnie rozszerzać o własne pluginy oparte o własny język skryptowy CE, co pozwala na praktycznie nieograniczone rozszerzenie możliwości CoreEditora.

Producent: BinSoft
System operacyjny:
Windows 2000 / XP / Vista / 7
Licencja:
testowa (trial) - pozwala na 100 uruchomień. Po tym okresie trzeba wykupić licencję.

EditPlus EditPlus jest 32-bitowym edytorem tekstu. Aplikacja pełni funkcję edytora HTML. Oprogramowanie koloruje składnię: HTML, CSS, PHP, XML, ASP, Perl, C/C++, Java, JavaScript oraz VBScript. EditPlus posiada słownik ortograficzny (brak języka polskiego ), numeruje kolejne linie, zawiera zaawansowaną wyszukiwarkę oraz wiele innych opcji szczególnie przydatnych programistom.

Pajączek Pracujący w trybie graficznym edytor HTML autorstwa Rafała Płatka, obecnie rozprowadzany przez firmę Cream Software. Przeznaczony zarówno dla początkujących twórców WWW jak i zawodowych projektantów serwisów internetowych. Intuicyjny interfejs, bardzo prosty w obsłudze sprawiają, że z programu mogą korzystać także początkujący. Dodatkowo do programu dołączony jest kurs HTML-a autorstwa Pawła Wimmera. Tryb WYSIWYG jest jednak najsłabszą stroną programu.


Przedstawione powyżej dane zebrane zostały na podstawie informacji ze Ľródeł dostępnych w Internecie. Biuro Tłumaczeń "Meridium" nie ponosi odpowiedzialności za treść serwisów, do których odnośniki zostały tu zamieszczone, jak też za ich zmiany.