Korzystanie z witryny meridium-tlumaczenia.com.pl oznacza zgode na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre moga byc juz zapisane w folderze przegladarki. Jeżeli nie zgadzacie się Państwo na umieszczanie ciasteczek na swoim komputerze, musicie wyłączyć obsługę ciastek w swojej przeglądarce.
Akceptuje Polityke plików cookies (Nie pokazuj mi wiecej tego powiadomienia).

Programy do konwersji formatu plików

Dodatkowe narzędzia dla tłumaczy

Able2Extract

Program pozwala na eksport danych z takich plików jak HTML, PDF i dokumentów tekstowych, umożliwiając ich zapisanie do tabel w programie Excel, dokumentów w Wordzie, plików TXT lub HTML. Aplikacja pozwala na zamianę dowolnych danych na postać stabelaryzowaną, dzięki czemu przygotowanie przez użytkownika raportów i formularzy jest niezwykle szybkie.
Licencja: Trial
Rozmiar: 5.99 MB
System operacyjny: MS Windows 98/Me/NT/2000/XP
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego od 99,95 $

PDF Transformer

Polskojęzyczny, dwukierunkowy konwerter PDF znanej z programu FineReader firmy ABBYY. Umożliwia zamianię plików PDF do formatów RTF lub DOC (MS Word), XLS (MS Excel), dokumentów HTML lub plików tekstowych. PDF Transformer bardzo dobrze radzi sobie nie tylko z plikami PDF stworzonymi za pośrednictwem Adobe Acrobat ale także przez inne aplikacje (np. QPrinter). Przy konwersji zachowywane są elementy formatowania: tabele, kolumny, tekst wypunktowany oraz grafika. Program instaluje się jako rozszerzenie (plugin) programów z pakietu MS Office 2000, XP (2002) lub 2003, integruje się z systemowym eksploratorem plików, a także występuje jako niezależny kreator.
Licencja: Trial - umożliwia przetworzenie 50 stron lub działa przez 15 dni
Rozmiar: 220,07 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego 290,00 PLN

Convert XLS

Jest to bardzo rozbudowany lecz prosty w obsłudze i skuteczny program służący do konwersji różnych formatów dokumentów. Program zawiera również wiele zaawansowanych funkcji służących do edycji plików w formacie Excel, między innymi: kopiowanie zawartości jednego arkusza do drugiego, dodawanie informacji z arkusza lub całego folderu arkuszy do jednego pliku, kopiowanie całego arkusza (przy zachowaniu formatowania) w obrębie jednego pliku lub do zewnętrznego arkusza itd.
Licencja: Shareware
Rozmiar: 5.1MB
System operacyjny: Windows Vista/XP/2000/9x
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego od 499,95 $

EPrint

LEADTOOLS ePrint® jest kompletnym rozwiązaniem dla ludzi potrzebujących rzetelnej konwersji z plików PDF, DOC, JPG, TIFF, HTML (i 140 innych formatów) i póĽniejszej pracy na tych plikach. Użytkownicy mają możliwość zapisywania, drukowania, wysyłania e-mailem przekonwertowanych plików.
Licencja: Trial
Rozmiar: 23.53 MB
System operacyjny: Windows ME/2000/XP/Vista/7
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego od 99,00 $

PDF Plain Text Extractor

PDF Plain Text Extractor jest prostym w obsłudze programem do pracy z plikami PDF. Pozwala na skopiowanie tekstu z pliku PDF w bardzo szybki sposób.
Licencja: Shareware
Rozmiar: 3.0 MB
System operacyjny: Win 98, Win Me, Win NT 4.0, Win2000, Win XP
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego od 59,95 $

pdfFactory Pro

Jeden z najlepszych programów umożliwiających generowanie dokumentów w formacie PDF. Pliki PDF mogą być generowane z dowolnego programu posiadającego opcję drukowania. Wersja Pro w stosunku do podstawowej, wzbogacona jest o szereg funkcji przydatnych do zastosowań profesjonalnych. Główną różnicą jest możliwość zabezpieczania hasłem tworzonych dokumentów hasłem przed otwieraniem, kopiowaniem z dokumentu tekstu i grafiki, drukowaniem i edycją. Hasło jest kodowane 128-bitowym algorytmem szyfrującym. Dokumenty mogą być także przejrzyście podzielone dzięki systemowi zakładek. Analogicznie jak podstawowa wersja, pdfFactory Pro umożliwia generowanie plików PDF zawierających hiperłącza (linki) do stron WWW lub adresów e-mail.
Licencja: Trial
Rozmiar: 3.54 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego od 99,95 $

Pdf995

Darmowy sterownik drukarki wirtualnej której zadaniem jest tworzenie plików PDF z dowolnego formatu plików. Aplikacja dobrze radzi sobie również z polskimi czcionkami. Wersja darmowa wyświetla reklamy sponsorów, żeby je wyłączyć trzeba wykupić klucz w cenie 9,95 $
Licencja: Freeware
Rozmiar: 2.5 MB
System operacyjny: Windows 95, 98, NT 4.0, 2000, ME, Windows 7, Vista, XP (32 i 64 bitowe)
cena klucza wyłączającego reklamy od 9,95 $

PDF Plain Text Extractor

PDF Plain Text Extractor jest prostym w obsłudze programem do pracy z plikami PDF. Pozwala na skopiowanie tekstu z pliku PDF w bardzo szybki sposób.
Licencja: Shareware
Rozmiar: 3.0 MB
System operacyjny: Win 98, Win Me, Win NT 4.0, Win2000, Win XP
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego od 59,95 $

ABC Amber PDF Converter

Narzędzie do konwersji pliku PDF do dowolnego formatu. Charakteryzuje się ono prostotą obsługi i szybkością działania. Użytkownik może z jego pomocą wyeksportować wszystkie strony lub jedynie kilka z nich, co dodatkowo przyspiesza cały proces.
Licencja: Shareware - 30-dniowa wersja próbna, pozwala na przekonwertowanie pierwszych 5-ciu stron z każdego pdf-a
Rozmiar: 1.91 MB
System operacyjny: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP

SolidConverter

Aplikacja służy do konwertowania dokumentów z formatu PDF do formatu DOC, RTF lub TXT. Program współpracuje z aplikacjami firmy Microsoft. Doskonale nadaje się do konwersji nawet bardzo zaawansowanych dokumentów, posiada wsparcie dla tabel z Word'a oraz Excel'a. Cechy programu:
- Solid Converter PDF jest zintegrowany z produktami Microsoft
- Solid Converter PDF można używać jako samodzielne urządzenie konwertujące lub jako uzupełnienie Microsoft Word i Adobe Acrobat (nie Reader)

Solid Converter PDF to Word

Solid Converter PDF jest jednym z kilku doskonałych programów do konwersji PDF do Word i tworzenia plików PDF, firmy Solid Documents. Konwersja PDF do Word. Konwersja plików PDF do formatu dokumentów Word w celu ich łatwiejszej edycji. Konwersja PDF do Excel. Konwersja tabel z plików PDF do arkuszy Microsoft Excel, z wybranych stron lub całego dokumentu. Skanowanie do Word. Bezpośrednie skanowanie papierowych dokumentów do edytowalnego dokumentu programu Word (Wymagany jest Microsoft Office 2003 lub Office 2007). Selektywne pozyskiwanie. Wybór konkretnej zawartości, która ma zostać bezpośrednio przekonwertowana z pliku PDF do dokumentu Word. Zachowanie układu strony, formatowania i stylów. Ponadto konwersja plików pdf do html, txt. Zgodnie z zapewnieniami producenta jakość przekonwertowanych plików jest tak dobra, że nie są konieczne ręczne poprawki w celu uzyskania układu i formatowania zgodnego lub zbliżonego do oryginału.
Licencja: Trial - 15-dniowa wersja próbna, znak wodny na wyjściu Word (wersja próbna staje się wersją pełną po odblokowaniu za pomocą zakupionej licencji)
Rozmiar: 26.0 MB
System operacyjny: Windows 7, Vista®, 2003 lub XP (wersje 32 i 64 bitowe)
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego od 79,95 $

Text2PDF

Napisany w Perlu, zaawansowany konwerter plików tekstowych na format PDF. Aplikacja jest w stanie funkcjonować jako samodzielny program i konwertować pliki wielu formatów. Text2pdf można również zastosować jako wtyczkę do innych programów, np. menadżerów plików, i konwertować pliki "w locie".
Licencja:Shareware
Rozmiar: 645 KB
System operacyjny: Linux

Jaws PDF Editor

Wbrew nazwie sugerującej możliwości edycyjne, Jaws PDF Editor jest programem umożliwiającym przeglądanie dokumentów PDF z możliwością jedynie ingerencji w ich strukturę, a także wydobywania informacji tekstowych w nich zawartych i komentowania. Z funkcji "edycyjnych" program umożliwia usuwanie, przenoszenie i dodawanie poszczególnych stron (również z innych plików), wydzielanie części dokumentu do osobnego pliku, dodawanie zakładek, notatek i komentarzy, zmianę domyślnej wielkości powiększenia dokumentu, zabezpieczanie hasłem kodowanym 40-to lub 128-bitowym algorytmem szyfrującym i kilka innych. Program może też stanowić zamiennik przeglądarki Adobe Reader.
Licencja: Trial - w pełni funkcjonalna kopia, działająca przez 14 dni
Rozmiar: 18,65 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
cena pełnej wersji po upływie okresu testowego 51,00 $

Przedstawione powyżej dane zebrane zostały na podstawie informacji ze Ľródeł dostępnych w Internecie. Biuro Tłumaczeń "Meridium" nie ponosi odpowiedzialności za treść serwisów, do których odnośniki zostały tu zamieszczone, jak też za ich zmiany.